זוגיות על פי חוקי הטבע

את מתאהבת באדם, רוצה להיות לידו כל הזמן, להתמוסס בו, ואז בום, הכל נגמר. ככה סתם, בלי הודעה מוקדמת. ואת שוב שואלת למה נקשרת לאדם הלא מוכר הזה?..מהופנטת על ידי עיניו השחורות והעמוקות, שפתיו העדינות והחמות, ידיו הרכות. איזו טיפשה היא. גירושין לא היו בשבילה הפתעה. היום בישראל כל זוג שלישי מתגרש. אבל היא הייתה בטוחה שהיא כבר יודעת איך לבנות קשר חדש, לאחר כל הטעויות שעברה בנישואיה. היא כבר מרגישה מוכנה למערכת טובה ומאושרת. 

זוגיות

כל השאיפות שלה התרסקו בקיר של אדישות, של פחד, של קור. היא נכנסה למערכות ויצאה מהם במהירות מסחררת, פצועה כל פעם מחדש. הפצע הקודם עוד היה מדמם והיא הייתה מנסה את מזלה שוב. ושוב נפצעת.

הדפוס הזה חזר על עצמו שוב ושוב, והיא כאילו לא לומדת את השיעור שלה. למה היא ממשיכה לחפש את הקשר הזוגי שוב, ושוב ,ושוב. למרות האכזבות, למרות שהסוף ידוע מראש. אולי כי "הקשר הזוגי הוא אחד הקשרים החשובים ביותר לאדם. הצורך בקשר הזה נובע מטבע האדם – הוא זקוק לחיבור שישלים אותו" ואם כך הוא הדבר אז אולי יש דרך ללמוד לשנות את הדפוס הזה?
אולי יש דרך לשנות את הסוף? אולי יש אפשרות לבנות קשר טוב, שלא יגמר מהר? אולי יש דרך שהיא תוכל להביא לטנגו בו שניהם משתתפים בריקוד, רוצים אותו? כשהייתי כבר על סף יאוש, הגעתי אל חנות ספרים ובין כל ספרי הקבלה מצאתי ספר בשם "זוגיות על פי חוקי הטבע". נראה לי שאנחנו שכחנו שאנחנו חלק מהטבע. החלטנו לעצמנו שאנחנו מעל הטבע, שנוכל לשלוט בו, לנצל אותו כראות עינינו, לשנות. אבל הטבע חזק מאיתנו. הוא זה שמנהל אותנו, מכופף אותנו לפי חוקיו הבלתי ניתנים לשינוי, גם אם הם עדיין לא מוכרים ולא מובנים לנו.

ולכן: "כדי לחיות בזוגיות טובה ומאוזנת עלינו להתאים את עצמנו למערכת ולחוקים שפועלים בה – ללמוד לתת ולקבל בהדדיות". נראה לי שמצאתי את השיטה שתוכל לעזור לי. אני עוד לא בטוחה, אני עדיין מנסה, עדיין לומדת. הספר פרש בפני שיטה מותאמת למערכת הטבע, שיטה שעוזרת לי להתחבר לצד הנשי שלי שהיה חבוי עמוק בפנים, שיטה שעוזרת לי להוציא את האני האמיתית, את האישה. וללמד את האישה החדשה הזו שנולדת מתוך סטריאוטיפים חברתיים, מתוך הסטיגמות, מתוך התפקידים המודרניים, ללמד אותה איך לבנות את מערכת היחסים הנכונה והטובה, מאושרת וארוכת טווח עם גבר.

האישה הזו לומדת להכיר ולהבין את המעמקים החדשים של הרגשות שלה, ושל המין השני. לומדת דרכים להתחשבות, להתחברות, למילוי הרצונות שלה ושלו. לומדת את הפערים, הנראים בלתי ניתנים לגישור, בין המינים, ואת דרכי הגישור ביניהם. הפתרונות בספר מבוססים על חוקי הטבע הנחקרים על ידי חוכמת הקבלה, אותה אני לומדת כבר חמש-עשרה שנים.