ניוזלטרים כאמצעי שיווקי

ניוזלטר הוא אמצעי שיווקי מספר אחד כדי להשאר בקשר עם הלקוחות שלך. נכון שאומרים שSMS היה אמור להחליף אותו ושאת הודעות הטקסט פותחים מעל 90% ובזמן יחסית קצר לעומת הניוזלטר שבמקרה הטוב פותחים אותו 30% אבל אם אתם יודעים איך לספק תוכן ותועלת אמיתי לקוראים שלכם הם יתעמקו וישארו איתכם בקשר.

עדיין בהודעות טקסט מאוד קשה לחנך קהל, הן טובות יותר לקופונים או מבצעים אבל רוצים להעביר אנשים תהליך דרך תוכן אז אין כמו סדרת דיוורים מקצועית שיוצרת גם חסרון וגם ממלאת אותו ומאפשרת לקוראים להפוך ללקוחות מחונכים שמבינים ורוצים מעצמם את המוצרים שלכם. הרי בסופו של דבר זה כל הקסם – היכולת לקחת מישהו עם התעניינות ראשונית שבגללה הוא השאיר את הפרטים שלו (רוב מייל ושם) בדף שבניתם ומאותו רגע להעביר את האדם תהליך שבו אתם מחנכים אותו על הבעיה שלו, על הפתרונות השונים, על היתרון היחסי של הפתרון שלכם ובסוף גם מציעים לו הצעה שהוא לא יכול לסרב לה.

יתרון נוסף במערכת דיוור טובה ומובילה מלבד היכולת שלה לעקוף את הפילטרים של חברות המספקות שירותי דואר אלקטרוני היא ליצור ולתזמן סדרת דיוורים נצחית שמתחילה לרוץ מהרגע שהאדם נרשם ובאינטרוולים קבועים וידועים מראש. היכולת הזו עושה את הניוזלטר לאמצעי שאין כמותו.

מי היום משתמש בניוזלטר? הרבה מאוד חברות שמספקות שירותים בעלי רייטינר חודשי, כלומר כאלו שצריכות לחנך לקוחות על המוצר שלהם ולהשאיר אותם נאמנים וזאת בשונה מחברות המתבססות על מבצעים או על מכירת מוצרים אימפולסיבית, הללו לרוב יעדיפו להשתמש בהודעות טקסט כדי לספק ערך ללקוחות שלהם. ישנם לא מעט עסקים שהפכו את הפייסבוק שלהם לערוץ התקשורת עם לקוחות. הבעיה עם הערוץ הזה הוא שפייסבוק כל הזמן רוצה יותר ויותר כסף עבור פחות ופחות חשיפה, מה שהופך את הערוץ הזה להרבה פחות משתלם. כמובן שגם את אינסטגרם אפשר להכניס לאותה קטגוריה כמו פייסבוק שרכשה אותה לא מזמן בסכום גדול מאוד. ומה לגבי צעירים? אתם יכולים לשאול, כמובן שצעירים עושים פחות שימוש בדואר אלקטרוני אבל הם גם עושים פחות שימוש בפייסבוק כך שמהבחינה הזו אין הרבה הבדל.
לקריאה נוספת – https://www.inforu.co.il/%D7%93%D7%99%D7%95%D7%95%D7%A8-%D7%90%D7%9C%D7%A7%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99/