צבעים טבעיים לעיצוב מדהים

החלטתם לעצב את הבית עם טפטים לקירות ואתם רוצים את המראה הטבעי ביותר אבל לא מראה טבעי בדמות תמונות שיוטמעו על הטפטים כמו תמונות של יערות או אגמים אלא טפטים עדינים אך עם גוון טבעי. במקרה כזה כדאי לכם ללכת על אחד מהצבעים הבאים או שילובים שלהם: בג', לבן, אפור או חום אלו הם הצבעים הטבעיים הפופולריים ביותר בעשור האחרון והם אמורים להשתלב או להתאים לכמעט כל צבע שקיים.

טפט מעוצב
טפט משולשים עדין

כמובן שאפשר ללכת קיצוני יותר בקטע הטבעי וללכת על טפטים שעשויים מחומרים טבעיים כמו קנאביס או יוטה או מהלך שכזה עלול לייקר מאוד את ההוצאות שלכם על הטפטים בפרט ועל עיצוב הבית בכללות. אם מדובר בבית חדש חשוב מאוד לשים לב כי הקירות נקיים מאבק, בישראל אבק זו מכה לאומית והוא קיים בכל מקום וכל הזמן וכאשר מדובר על בתים שהיו עד לא מזמן אתרי בנייה התופעה אף יותר חמורה. בבתים שהם יד שנייה כדאי לוודא שהקירות נקיים לא רק מאבק אלא גם מעובש שהוא מכת מדינה בחלק מהבתים הישנים מאוד במדינה. אם יש בקיר חללים או בליטות חשוב לטפל בהם לפני הזמנת ההדבקה של הטפטים בין אם מדובר בהחלקתם בלבד או ממש בתיקוני טיח שנדרשים. חשוב גם שהקירות יהיו יבשים יחסית ולכן אם הקירות טוייחו לאחרונה או נחשפו ללחות אז יש לחכות – לעיתים רצוי לחכות אפילו חודשיים או שלושה חודשים עד שניתן לגשת לפעול הדבקת הטפטים עצמם כדי למנוע עבודה לא איכותית.

אם הלכתם בסופו של דבר על טפטים נורמליים ולא על טבעיים או ארוגים אז חשוב שתיקחו טפטים עמידים וחזקים שניתנים לניקוי בצורה קלה יחסית ומסוגלים להחזיק מספר שנים טובו עד שתחליטו על עיצוב הבית מחדש. חשוב מאוד להזמין את כל כמות הטפטים יחד כדי למנוע חוסר אחידות בין סדרות שונות שייוצרו לא בעקביות ובאותו מספר סידורי במפעלים. כאמור לדעתי כדאי ללכת על הדבקה מקצועית אבל אם אתם מתכוונים להדביק את הטפטים בעצמכם כדאי לקרוא בגוגל או לצפות ביוטיוב במדריכים בנושא כדי לחסוך מעצמכם עוגמת נפש מיותרת ושיהיה בהצלחה!